...........................
...............................................
...............................................

Vliv pravidelného cvičení na vitalitu

24. november 2014 at 18:29 | Melissa Kinsley |  healthy life
Dlouhodobě praktikované pravidelné cvičení má tonizující účinek na všechny tělesné systémy včetně imunitního. Cvičení také vyvolává pocit celkové pohody uvolňováním beta-endorfinů a serotoninu v mozku.
Protože atleti a lidé, kteří namáhavě pracují, mají výdej energie vysoký, potřebují také vyšší příjem kalorií než lidé se sedavým způsobem života. Aby tělo pracovalo co nejlépe, je nutná dostatečná sekrece inzulinu a dalších hormonů, které zabezpečují přísun glokózy do svalů k přeměně na energii - řetězec dějů, který probíhá pod velkým tlakem v období namáhavého cvičení. Při těchto procesech jsou k využití energie zapotřebí minerály, zvláště hořčík, chrom a zinek spolu s vitaminy B komplexu.
Během namáhavého cvičení potřebujeme více kyslíku než obvykle a to povzbuzuje tvorbu volných radikálů, nestabilních molekul kyslíku, které mohou poškozovat buňky. Jejich nadbytek může působit svalové bolesti, které lze neutralizovat antioxidanty. Začátečníkům, starším lidem a těm, kteří trénují zvláště intenzivně, mohou prospět vitaminy C a E.


Posted on daily-sweet.blog.cz (Melissa Kinsley)
Více v knize Léčivá moc vitaminů, bylin a minerálních látek - Reader's Digest Výběr
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement